Şirin Kaplumbağa Yapımı

Şeker hamurundan yaptığım tüm nesne ve karakterleri kalıp kullanarak yaptım. Ama istediğim her şeyin kalıbı olmadığı zamanlar olabiliyor. Bugün sizinle kızım Masal için yaptığım kaplumbağa yapımını paylaşacağım.

Gerekli Malzemeler;
Beyaz Şeker Hamuru
Yeşil Şeker Hamuru
- Pembe Şeker Hamuru
Siyah Renkli Gıda Kalemi
Stadter Marzipan Seti 6′lı

Yapılışı;
Beyaz şeker hamurundan ceviz büyüklüğünde bir parça alıp, hamuru elimin sıcaklığı ile yoğurup, yumuşattım. Yumuşayan şeker hamurunu ikiye böldüm. Silpat üzerinde ileri geri yaparak, dikdörtgen iki şekil elde ettim. Elde ettiğim bu şekilleri birbirlerinin üzerine çapraz gelecek şekilde yerleştirdim. (çarpı işareti gibi oldu)
Beyaz şeker hamurundan bir parça daha alıp, avucumun içerisinde yuvarlayarak kaplumbağanın kafasını oluşturdum. Kafayı çarpı işaretine benzeyen şeklin ortasına yerleştirdim.

Daha sonra yeşil şeker hamurundan 1 cm kalınlığında dikdörtgen parça yaptım. Ayakları ve kafası oluşan kaplumbağanın üzerine yeşil şeker hamurunu koyarak evini de oluşturmuş oldum. Marzipan setindeki tırtıklı parça ile yeşil şeker hamurunu kare parçalara böldüm ve her bir karenin ortasına delikler açtım.

 

Yarım daireye benzeyen parça ile ağzını yapıp, gözleri içinde iki delik açtım.

 

 

 

Gıda kalemi ile çil ve kirpiklerini tamamladım. En son olarak pembe şeker hamurundan küçük dikdörtgen parça yaptım. Ortasını her iki taraftan elimle sıktım.

 

 

 

Hazır olan kurdeleyi, başın üzerine yerleştirdim. Şirin kaplumbağam hazır.

 

Bu yazı Evde Şeker Hamurlu Kurabiye İmalatı kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yoruma kapalı.